Edycja grup zadań

Aby przejść do edycji wybranej grupy zadań, należy kliknąć w ikonę -  w tabeli listy grup zadań w kolumnie „Operacje”.  Edycja grupy zadań pozwala na modyfikowanie nazwy grupy, parametrów czynności i przypisanych zadań lub podgrup. Poszczególne możliwości edycji będą jednakże zależne od stanu edytowanej grupy zadań.

Edycja grupy zadań w stanie „Nowa”

Dla grupy zadań w stanie „Nowa”, tzn. dla tej grupy, dla której żadna z czynności powiązana z typem edytowanej grupy nie została jeszcze wykonana,  panel edycji pozwala na zmianę wszystkich ustawień wprowadzonych przy tworzeniu grupy zadań. Przykładowo: jeśli dla grupy zadań "lista_przewozowa1" żadna z 4 czynności "Wysłanie publikacji do pracowni digitalizacji", "Przyjęcie publikacji w pracowni digitalizacji", "Zwrot publikacji z pracowni digitalizacji","Przyjęcie zwrotu publikacji w pracowni digitalizacji" nie będzie wykonana, wówczas użytkownik będzie mógł zmienić wszystkie parametry grupy.

Edycja grupy zadań w stanie „W trakcie wykonania”

Jeśli grupa jest w stanie „W trakcie wykonania”, tzn. jeśli przynajmniej jedna z czynności powiązana z edytowaną grupą zadań jest już wykonana, wówczas panel edycji blokuje możliwość zmiany ustawień czynności powiązanych z grupą. Dodatkowo w kroku drugim edytora, w którym użytkownik wybiera zadania lub podgrupy zadań dla edytowanej grupy, nie będzie możliwości odznaczenia tych zadań lub podgrup, które zostały dodane do edytowanej grupy w trakcie jej tworzenia. Na liście mogą się ewentualnie pojawić zadania lub podgrupy, które są w stanie odpowiadającym edytowanej grupie, tzn. stan czynności (powiązanych z edytowaną grupą) tych zadań lub podgrup jest dokładnie taki sam. Przykładowo: jeśli edytowana jest lista przewozowa, dla której w jej zadaniach tylko czynność „Wysłanie publikacji do pracowni digitalizacji” jest wykonana,  wówczas na liście wyboru zadań lub podgrup pojawią się wyłącznie te, dla których również wymieniona wyżej czynność jest wykonana. Dodatkowo zadania lub podgrupy te nie mają przypisanej innej listy przewozowej.

Usuwanie grupy zadań

Aby usunąć grupę zadań należy kliknąć w ikonę -  na tabeli grup zadań w kolumnie „Operacje”.  System dLab zapyta przed usunięciem czy użytkownik jest pewny, że chce usunąć wskazaną grupę zadań.

W systemie dLab wyłącznie grupy nowoutworzone (w stanie „Nowa”) mogą zostać usunięte. Usunięcie grupy zadań spowoduje, że dla wszystkich jej zadań lub podgrup zadań usunięte zostanie również powiązanie z nią, dzięki czemu zwolnione zadania i grupy zadań będą mogły być przypisane do innej grupy.

  • No labels